DOUBLES TENNIS mängureeglid - Kuidas mängida DOUBLES TENNIST

Mario Reeves

EESMÄRK PAARISTENNIS: Saage punkte, lüües palli vastasmeeskonna väljakupoolele, nii et nad ei saa palli tagasi lüüa.

MÄNGIJATE ARV: 4 mängijat, 2 igas meeskonnas

MATERJALID: 1 tennisemängija kohta, 1 tennisepall.

MÄNGU TÜÜP: Sport

AUDIENCE: 5+

ÜLEVAADE PAARISTENNISE KOHTA

Tennis on reketasport, kus kaks mängijat löövad palli edasi-tagasi üle väljaku. Paaristennises on kummaski võistkonnas kaks mängijat, kes töötavad koos. Kuigi tennist mängitakse tavaliselt individuaalselt, on huvi paaristennise vastu viimastel aastatel kasvanud. Kui soovid rohkem teada üksiktennise reeglitest, vaata meie artiklit sel teemal!

SETUP

Tenniseväljak on ristkülikukujuline väljak, mille keskel laiub madal võrk, mis jagab väljaku kaheks. Tenniseväljakud peaksid olema 78 jalga pikad ja paarismängude puhul 36 jalga laiad.

Servijooned on keskeltläbi horisontaalselt väljaku kahel küljel ja põhijooned peaksid kulgema horisontaalselt mööda tenniseväljaku laiust kõige otsas. Vertikaalselt kulgevaid jooni nimetatakse ääreliinideks. Tavaliselt on kaks ääreliini, mis tähistavad piirid paarismängude puhul. Ja lõpuks, keskmärgiks on joon, mis kulgeb mööda väljaku keskkohta.

Tennist saab mängida erinevatel põrandapindadel. Neli peamist tüüpi on muruplatsid, saviväljakud, kõvad väljakud ja vaipkattega väljakud. Tennist saab mängida ka siseruumides.

Vaata ka: Koodinimed - õppige mängureeglitega mängima

GAMEPLAY

Tennisemäng algab alati mündiheitlusega. Meeskonnal, kes võidab mündiheitluse, on võimalus:

• Serveeri esimesena
  • Saab esimesena
  • Valige, millisel poolel alustada

Kui mündiheitluse võitnud meeskond otsustab servida, võib kaotanud meeskond otsustada, millisel väljakupoolel nad mängu alustada.

TEENINDUS

Igal võistkonnal on esimene server ja teine server. Esimene server teenib terve mängu ja seejärel laseb teise võistkonna esimesel serveril teenida. Seejärel teenib teine server esimesest võistkonnast. Ja nii edasi.

Meeskonna mitte serviv mängija võib servi ajal seista ükskõik kus.

Serveerija seisab külje- ja keskjoone vahel ning seisab põhijoone taga. Mängijad peavad servima diagonaalselt, seega võib serverija valida, kas ta servib diagonaalselt tenniseväljaku paremal või vasakul poolel.

Kui servija on oma positsioonil, servib ta palli. Selleks, et seda saaks pidada "seaduslikuks serviks", peab servija:

1. Viska pall õhku
  2. Löö palli reketiga
  3. Löö palli enne, kui see maapinnale jõuab
  4. Löö palli diagonaalselt üle väljaku
  5. Löö palli nii, et see maandub vastuvõtja väljakupoolel oleva servijooneliini sees.

Pärast iga punkti andmist peab serveri mängija samuti vaheldumisi vahetama väljaku kahe vertikaalse poole vahel.

FAULT

Tennises on kahte liiki vigu: servivigu ja jalavigastusi.

• Serviviga tekib siis, kui palli esimene põrge toimub väljaspool serviala.
  • Jalavigastus tekib, kui mängija astub servi ajal põhijoonele või külgjoonele või sellest väljapoole.

Pärast kahte järjestikust viga saab vastuvõttev meeskond automaatselt punkti.

LET

Kui pall tabab võrku, kuid on muidu ikkagi seaduslik serv, saab servija veel kaks võimalust servida. Teisisõnu, kui pallile antakse "let", saab servija ikkagi kaks katset lüüa õiget servi.

Vaata ka: BID WHIST - Mängureeglid Õppige mängima GameRules.Com-iga

VASTUVÕTMINE

Iga vastuvõtva võistkonna mängija peab seisma oma määratud väljakupoolel. Serveerija servib ühelt väljakupoolelt diagonaalselt määratud vastuvõtjale. See mängija peab palli esialgu tagasi lööma. Pärast esialgset tagastamist võivad mängijad seejärel lüüa palli ükskõik millisest väljaku osast.

Nii nagu servijad vahelduvad meeskonnas, vahelduvad ka vastuvõtjad. Nii et seti 1. geimi ajal saab palli mängija A ja 3. geimi ajal saab palli mängija B. Vastuvõtva meeskonna teine mängija peab seisma vastuvõtva väljaku vastaspoolel.

RALLYING

Kui pall on edukalt servitud, on pall mängus, mida nimetatakse ka ralliks. Kaks võistkonda löövad palli vaheldumisi üle väljaku, kuni punkt on saavutatud. Kumbki võistkonna mängija võib palli tagasi lüüa ükskõik millisest väljaku kohast. Mängijad ei pea vaheldumisi palli lööma.

Selleks, et servi korralikult tagasi lüüa, peab vastuvõttev võistkond lööma palli enne, kui pall põrkab kaks korda nende väljakupoolel. Pallimäng jätkub, kuni punkt on saavutatud.

VOLLEYS

Tennises saab palli lüüa võrkpalliga, kus sa lööd palli enne, kui see puudutab sinu väljaku otsa.

4 punkti = mäng

Mängu võitmiseks peab võistkond võitma vähemalt kahe punktiga. Seega, kui kaks võistkonda on seisul 40-40, tehakse "kahene". Järgmise punkti võitja saab "eelise", mille järel võib võistkond võita mängu, võttes teise punkti. Kui aga järgmine punkt toob seisu tagasi kahele, jätkub mäng, kuni võistkond lõpuks võidab mängu kahe punktiga.

Siin on viisid, kuidas tennises punkte saada:

• Vastasmängija ei suuda õiget lööki tagasi lüüa.
  • Pall põrkab kaks korda vastasmeeskonna väljakupoolel.
  • Vastasmängija lööb palli võrku.
  • Vastasmängija lööb löögi väljaspool väljaku piire.
  • Vastasmängija servib topeltviga.

MÄNGU LÕPP

Tennisemäng koosneb punktidest, geimidest ja settidest: 4 punkti vähemalt 2 geimi eduga geimi võitmiseks, 6 geimi vähemalt kahe geimi eduga seti võitmiseks ja 2 või 3 setti matši võitmiseks. Enamik tennisemänge mängitakse 3 või 5 geimi paremusena.

Mario Reeves on lauamängude entusiast ja kirglik kirjanik, kes on kaardi- ja lauamänge mänginud nii kaua, kui end mäletab. Armastus mängude ja kirjutamise vastu pani ta looma oma ajaveebi, kus ta jagab oma teadmisi ja kogemusi maailma populaarseimate mängude mängimise kohta.Mario ajaveeb pakub põhjalikke reegleid ja kergesti mõistetavaid juhiseid selliste mängude jaoks nagu pokker, bridž, male ja palju muud. Ta soovib kirglikult aidata oma lugejatel neid mänge õppida ja nautida, jagades samal ajal näpunäiteid ja strateegiaid, mis aitavad neil oma mängu parandada.Peale ajaveebi on Mario tarkvarainsener ning naudib vabal ajal pere ja sõpradega lauamänge mängimist. Ta usub, et mängud ei ole ainult meelelahutuse allikas, vaid aitavad arendada ka kognitiivseid oskusi, probleemide lahendamise võimeid ja sotsiaalset suhtlust.Mario eesmärk on oma ajaveebi kaudu edendada lauamängude ja kaardimängude kultuuri ning julgustada inimesi kokku tulema ja neid mängima, et lõõgastuda, lõbutseda ja vaimselt vormis olla.