Ledo ritulys ir lauko ritulys - žaidimo taisyklės

Mario Reeves

INTRO

Žvelgiant iš šalies, ledo ritulys ir lauko ledo ritulys gali atrodyti kaip tas pats žaidimas, žaidžiamas ant skirtingos dangos. Nors abiejų žaidimų tikslas yra identiškas (įmušti daugiau įvarčių nei varžovų komanda), šiose dviejose lazdomis paremtose sporto šakose galioja skirtingos ir kontrastingos taisyklės, kurios labai keičia žaidimo tempą.

ŽAIDIMO PAVIRŠIUS

Labiausiai ledo ritulį ir lauko ritulį skiria pavadinimai, tačiau akivaizdžiausias skirtumas tarp ledo ritulio ir lauko ritulio yra žaidimo danga.

LEDO RITULYS

Ledo ritulys žaidžiamas ant uždaros ledo dangos, vadinamos ledo aikštele. Ši ledo ritulio aikštelė yra apsupta užtvarų ir nedūžtančio stiklo langų, o ne tradicinės užribio linijos, todėl žaidėjai žaidimo metu gali naudotis sienelėmis. Nepaisant to, kad nėra užribio ribos, ant ledo vis tiek yra ryškūs raudonai ir mėlynai nudažyti ženklai, nurodantys įvairias taisykles.

LAUKO LEDO RITULYS

Lauko ledo ritulio rungtynės turi būti žaidžiamos dirbtinės dangos aikštelėse varžybų lygiu. Nors kai kurios mėgėjų rungtynės gali būti žaidžiamos žolės aikštelėse, pirmenybė teikiama dirbtinės dangos aikštelėms, nes jose kamuoliukas juda daug greičiau.

ĮRANGA

Visose ledo ritulio sporto šakose yra šie trys elementai:

• Kamuolys / ritulys
  • Lazda (kamuoliukui mušti)
  • Tinklai / vartai (į kuriuos galima pataikyti kamuolį)

Tiek ledo ritulys, tiek lauko ledo ritulys turi šias tris įrangos dalis, tačiau šiose sporto šakose jos yra gana skirtingos.

Kitaip nei įprastas kamuolys, ledo ritulys yra plokščias guminis diskas, kuris slysta, o ne rieda. Šią konstrukcinę ypatybę daugiausia lemia tai, kad ledo žaidimo paviršiuje nėra trinties, todėl kamuoliui nereikia riedėti, kad judėtų.

Ledo ritulio lazdos paprastai gaminamos iš medžio arba anglies pluošto ir iš esmės yra simetriškos, todėl žaidėjai gali naudoti abi lazdos puses.

Kadangi ledo ritulys žaidžiamas ant ledo ir dažnai susiduria su kitais žaidėjais, sportininkai privalo papildomai dėvėti šią įrangą:

• Burnos apsauga

Ledo ritulio vartininkai dėvi papildomas apsaugas, kad apsisaugotų nuo greitai skriejančių ritulių (iki 105 MPH!). Šią papildomą įrangą sudaro storesnės kojų apsaugos, didesnės rankų apsaugos, pirštinės, kurios veikia kaip tinklas rituliams gaudyti, veido kaukė ir itin didelė ledo ritulio lazda.

Lauko ledo rituliui naudojamas ne ritulys, o tipiškas apvalus plastikinis kamuolys.

Lauko ledo ritulio lazda unikaliai primena apverstą lazdą; lazdos galas, kuriuo smūgiuojama į kamuolį, yra išlenktas ir užapvalintas. Tačiau, skirtingai nei ledo ritulio lazda, lauko ledo ritulininkai negali naudoti užapvalinto lazdos paviršiaus kamuoliui smūgiuoti ar perduoti. Vietoj to jie turi naudoti plokščią lazdos pusę kamuoliui liesti.

Skirtingai nei ledo ritulio atveju, lauko ledo rituliui nereikia naudoti daug apsauginių priemonių. Tačiau labai rekomenduojama naudoti toliau nurodytą įrangą:

• Ledo ritulio bateliai arba žolės riedulio bateliai
  • Apsauginė veido kaukė arba apsauginiai akiniai
  • Aukštos kojinės ir apsauginės juostos

Įdomu tai, kad abiejų sporto šakų vartininkai privalo dėvėti papildomą aprangą: visą veido kaukę, masyvias kojų apsaugas ir didžiules pirštines/rankų apsaugas.

GAMEPLAY

Visose ledo ritulio sporto šakose žaidimo tikslas yra paprastas - pelnyti daugiau taškų nei varžovų komanda, įmušant kamuolį (ritulį) į kitos komandos vartus. Kaip ir futbole ar lakrose, žaidėjai turi patekti į įskaitinį tašką, judėdami į aikštę, aplenkdami gynėjus, naudodami greitį ir perdavimus. Nepaisant šių akivaizdžių panašumų, abi sporto šakos turi griežtų taisyklių skirtumų, kurie labai lemia žaidimo tempą.žaidimo.

Taip pat žr: PIN THE BABY ON THE MOMMY Žaidimo taisyklės - kaip žaisti PIN THE BABY ON THE MOMMY

ŽAIDĖJŲ POZICIJOS

Bet kuriuo metu ant ledo yra trys ledo ritulio žaidėjai. Trys iš jų yra puolėjai, du - gynėjai ir vienas - vartininkas.

• Įžaidėjai: Tai pozicija, kuri pirmiausia atsakinga už taškų rinkimą puolime.
  • Gynyba: Šie du žaidėjai yra atsakingi už tai, kad ritulys būtų saugomas nuo vartininko ir kad varžovų komanda negalėtų atlikti laisvo smūgio.
  • Vartininkas: Kaip ir bet kurioje sporto šakoje, vartininkas yra atsakingas už tai, kad ritulys nepatektų į vartus. Vartininkams leidžiama blokuoti smūgius bet kuria kūno dalimi ar lazda.

Dėl daug didesnio žaidimo lauko aikštės ploto vienai komandai leidžiama turėti 11 žaidėjų. Žaidėjų skaičius kiekvienoje pozicijoje gali skirtis priklausomai nuo trenerio žaidimo plano.

• Užpuolikai: Ši pozicija yra atsakinga už didžiąją dalį komandos puolimo.
  • Vidurio gynėjai: Vidurio gynėjai yra atsakingi už tai, kad prisidėtų tiek prie gynybinių stabdymų, tiek prie puolimo galimybių.
  • Gynėjai: Kaip matyti iš pavadinimo, gynėjai turi ginti vartus ir neleisti varžovui pelnyti įvarčio.
  • Vartininkas: Vartininkas yra atsakingas už paskutinę gynybos liniją. Vartininkas yra vienintelė pozicija aikštėje, kurioje galima tyčia liesti kamuolį nenaudojant ledo ritulio lazdos.

DIFERENCIJAVIMO TAISYKLĖS

KŪNO IR KAMUOLIO KONTAKTAS

Ledo ritulyje žaidėjai gali liesti ritulį visomis kūno dalimis. Jei ritulys pakyla į orą, žaidėjams netgi leidžiama paimti jį iš oro ir greitai padėti atgal ant ledo.

Lauko ledo ritulyje kūno kontaktas su kamuoliu yra griežtai draudžiamas. Tiesą sakant, gynybos žaidėjams net neleidžiama savo kūnu tyčia blokuoti smūgio, o puolantieji žaidėjai neturi mušti kamuolio ore, jei žaidėjas yra smūgio linijoje. Bet koks kūno kontaktas su žaidimo kamuoliu, dėl kurio viena iš komandų įgyja pranašumą, iš karto reiškia žaidimo sustabdymą.

FIZIKALUMAS

Ledo ritulys garsėja kaip kontaktinis sportas. "Bodychecking", tyčinis smūgis į priešininkų žaidėją, yra neatsiejama gynybos dalis. Tiesą sakant, šiame sporte kontaktas taip stipriai skatinamas, kad teisėjai leidžia žaidėjams dalyvauti muštynėse su priešininkų komanda ir nesikiša, kol vienas iš žaidėjų neatsiduria ant žemės. Nepaisant tokio smurto pateisinimo,ledo ritulys baudžia žaidėjus už pernelyg agresyvius veiksmus (įskaitant muštynes).

Lauko ledo ritulyje kontaktas yra griežtai reglamentuojamas.

SKORINGAS

Ledo rituliui galioja tos pačios įvarčių pelnymo taisyklės kaip ir futbolui. Žaidėjai gali pelnyti įvartį iš bet kurios ledo vietos, nors baudos aikštelėje yra taikomos, t. y. atakuojantis žaidėjas negali čiuožti už tam tikros mėlynosios linijos, kol ritulys jos neperžengia.

Lauko ledo ritulys pasižymi unikalia "smūgio zona". Ši zona, aikštėje vaizduojama kaip D formos linija aplink vartininką, yra vienintelė aikštės zona, iš kurios žaidėjas gali įmušti įvartį.

Kitas šių dviejų sporto šakų skirtumas yra tas, kad lauko ledo ritulys neturi nuošalės taisyklių. Tai reiškia, kad žaidėjai gali perduoti kamuolį iš vieno aikštės galo į kitą nedvejodami, o tai leidžia atlikti keletą svarbių atakų.

TĘSTINUMAS

Ledo ritulio rungtynės trunka tris kėlinius po dvidešimt minučių. Kadangi kėlinių skaičius nelyginis, ledo ritulyje nėra pertraukos, tačiau po pirmojo ir antrojo kėlinių būna dvi 10-18 minučių pertraukos.

Lauko ledo ritulys taip pat trunka šešiasdešimt minučių, nors žaidimas padalytas į keturis penkiolikos minučių ketvirčius. Kiekviename ketvirtyje yra trumpa 2-5 minučių pertrauka, o po antrojo ketvirčio - penkiolikos minučių pertrauka.

ŽAIDIMO PABAIGA

Dažniausiai ledo ritulio rungtynės baigiasi po trečiojo kėlinio, kai nugalėtojų komanda įmuša daugiau įvarčių. Tačiau rungtynės negali baigtis lygiosiomis, todėl esant lygiam rezultatui įvedamas pratęsimas. Šis staigios mirties pratęsimas trunka tik penkias minutes, todėl daugelis rungtynių baigiasi baudinių serijomis.

Per baudinių seriją keli kiekvienos komandos žaidėjai bando įmušti įvartį į varžovų vartininko vartus. Jei po trijų kiekvienos komandos bandymų rezultatas vis dar lygus, baudinių serija tęsiama tol, kol viena komanda galiausiai surenka vienu tašku daugiau nei kita.

Lauko ledo ritulio rungtynes laimi komanda, pelniusi daugiau taškų. Tačiau, jei ketvirtojo ketvirčio pabaigoje rezultatas būna lygus, kelios lygos taiko skirtingą taktiką, kaip išspręsti lygiąsias. Kai kurios lygos paprasčiausiai pripažįsta lygiąsias, kai nė viena komanda neiškovoja pergalės. Kitos lygos nugalėtojui išaiškinti naudoja vieną ar du pratęsimus, kurie paprastai trunka nuo aštuonių iki penkiolikos minučių.

Kitais atvejais lauko ledo ritulio rungtynėse, kaip ir ledo ritulyje, žaidžiami baudinių serijos mačai, tačiau paprastai žaidžiama ne "geriausias iš penkių", o "geriausias iš trijų".

Taip pat žr: Žaidimo "STEAL THE BACON" taisyklės - kaip žaisti "STEAL THE BACON

Mario Reevesas yra stalo žaidimų entuziastas ir aistringas rašytojas, žaidžiantis kortų ir stalo žaidimus tiek, kiek save prisimena. Meilė žaidimams ir rašymui paskatino jį sukurti savo tinklaraštį, kuriame jis dalijasi žiniomis ir patirtimi žaidžiant kai kuriuos populiariausius žaidimus visame pasaulyje.Mario tinklaraštyje pateikiamos išsamios taisyklės ir lengvai suprantamos instrukcijos tokiems žaidimams kaip pokeris, bridžas, šachmatai ir daugelis kitų. Jis aistringai padeda savo skaitytojams išmokti ir mėgautis šiais žaidimais, taip pat dalijasi patarimais ir strategijomis, kurios padėtų jiems pagerinti savo žaidimą.Be savo tinklaraščio, Mario yra programinės įrangos inžinierius ir laisvalaikiu mėgsta žaisti stalo žaidimus su šeima ir draugais. Jis tiki, kad žaidimai yra ne tik pramogų šaltinis, bet ir padeda ugdyti pažintinius įgūdžius, problemų sprendimo gebėjimus ir socialinę sąveiką.Savo tinklaraštyje Mario siekia propaguoti stalo žaidimų ir kortų žaidimų kultūrą ir paskatinti žmones burtis ir žaisti, kad atsipalaiduotų, pasilinksmintų ir išliktų protiškai tinkamas.