NETBOLS VS. BASKETBOLS - Spēles noteikumi

Ja jums patīk ātrie sporta veidi, iespējams, jūs esat basketbola vai netbola cienītājs. Abos sporta veidos bumba tiek raidīta caur groza apli, un tiem ir milzīgs sekotāju pulks visā pasaulē. Lai gan lielākā daļa pasaules var zināt tādus vārdus kā Lebrons Džeimss un Maikls Džordans, netbolā ir mazāk pazīstamu vārdu. Viena no ievērojamākajām atšķirībām starp šiem diviem sporta veidiem ir tā, ka basketbols ir vairāk vīriešu sporta veids.savukārt netbolā dominē sievietes. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par šo divu sporta veidu atšķirībām!

Vispirms pārrunāsim atšķirības starp aprīkojumu, laukumu un spēlētājiem.

Skatīt arī: Galda spēles Clue noteikumi - Kā spēlēt galda spēli Clue

IEKĀRTAS

Netbola un basketbola bumbas atšķiras pēc izmēra. Netbola bumbas ir mazāka izmēra - 5, kas ir 8,9 collas diametrā. Savukārt basketbola bumbas ir regulārā izmēra - 7, kas ir 9,4 collas diametrā.

Šo divu sporta veidu aploki un stīpas arī nedaudz atšķiras. Tā kā basketbolā spēlē ar lielāku bumbu, ir loģiski, ka arī aplis ir lielāks. Basketbola apļa diametrs ir 18 collas, un aiz tā ir aizmugurējā plāksne. Netbolā ir mazāks aplis bez aizmugurējās plāksnes, un tā diametrs ir 15 collas.

TIESA

Abiem sporta veidiem ir taisnstūra laukumi, taču netbola laukuma izmēri ir 50 x 100 pēdas, bet basketbola laukuma izmēri ir 50 x 94 pēdas. Atšķirība ir pietiekami neliela, lai basketbola laukumā varētu spēlēt parastu netbola spēli un otrādi.

PLAYERS

Viena no lielākajām atšķirībām starp netbolu un basketbolu ir tā, ka netbols ir orientēts uz pozīcijām, un katram spēlētājam ir piešķirta loma un pozīcija laukumā. Netbolā ir 7 spēlētāji, un katram spēlētājam ir piešķirta viena no šādām 7 pozīcijām:

• Vārtsargs: šis spēlētājs atrodas laukuma aizsardzības trešdaļā.
  • Vārtu aizsardzība: šis spēlētājs atrodas aizsardzības trešdaļā un centra trešdaļā un var iebraukt vārtu apļa zonā.
  • Spārnu aizsardzība: šis spēlētājs paliek laukuma apakšējās divās trešdaļās, bet nevar ieiet vārtu aplī.
  • Centrs: šis spēlētājs var pārvietoties pa visu laukumu, bet nevar ieiet nevienā no vārtu apļiem.
  • Spārnu uzbrukums: šis spēlētājs drīkst atrasties laukuma uzbrukuma un centra trešdaļās, bet nedrīkst ieiet vārtu apļa zonā.
  • Mērķis Uzbrukums: šis spēlētājs atrodas laukuma uzbrukuma un centra trešdaļā un var ieiet vārtu aplī.
  • Vārtu metējs: šis spēlētājs atrodas uzbrūkošajā laukuma trešdaļā.

Basketbolā katrā komandā jebkurā brīdī ir 5 spēlētāji. Lai gan katram no spēlētājiem ir arī iedalītas pozīcijas, basketbols ir daudz brīvāks, un spēlētāji var brīvi spēlēt pa visu laukumu. Pozīcijas basketbolā ir šādas:

• Aizsargs
  • Strēlnieku aizsargs
  • Mazais uzbrucējs
  • Spēka uzbrucējs
  • Centrs

GAMEPLAY

Atšķirībā no basketbola netbols ir bezkontakta sporta veids. Citiem vārdiem sakot, jūs nevarat traucēt, kad pretinieki piespēlē vai mēģina gūt bumbu. Vienīgā reize, kad ir atļauts kontakts, ir tad, kad spēlētājs netraucē pretinieku komandas spēles plānu. Faktiski, kad spēlētājs mēģina piespēlēt bumbu, pretiniekam ir jāstāv vismaz 35 collas attālumā no spēlētāja.

Skatīt arī: BAD PEOPLE spēles noteikumi - Kā spēlēt BAD PEOPLE

ILGUMS

Abi sporta veidi tiek spēlēti ceturtdaļās, taču basketbolā ceturtdaļas ir īsākas - katra pa 12 minūtēm. Pēc otrās ceturtdaļas ir 10 minūšu pārtraukums. Savukārt netbolā ir 15 minūšu ceturtdaļas, un pēc katras ceturtdaļas ir 3 minūšu pārtraukums.

ŠĶĒLĒŠANA

Basketbolā ir divi veidi, kā gūt vārtus:

1. Laukuma vārti
  2. Bezmaksas metieni

Atkarībā no metiena izdarīšanas vietas vārtu guvums ir 2 vai 3 punktu vērtībā. Savukārt brīvs metiens ir 1 punkta vērtībā. Visas basketbola pozīcijas var mēģināt gūt vārtus grozā. Turklāt spēlētājs var gūt vārtus no jebkura laukuma punkta. Tā, piemēram, spēlētājs var gūt vārtus no viena laukuma gala uz otru.

Turpretī netbolā katrs metiens ir vērtīgs tikai 1 punktu. Visi metieni jāveic no metienu apļa, un gūt vārtus drīkst tikai vārtu uzbrucējs un vārtu guvējs. Kad netbolā tiek gūti vārti, spēle tiek atsākta ar centra piespēli, kurā centrs no centra apļa bumbu met komandas biedram.

BUMBIŅAS SPĒLĒŠANA

Vēl viena būtiska atšķirība starp netbolu un basketbolu ir bumbas padeves metode. Basketbolā spēlētājs driblē (vai atlec) ar bumbu pa laukuma garumu. Alternatīvi viņš var nodot bumbu komandas biedram. Spēles laikā bumbu nedrīkst nest.

Netbolā nav atļauts driblēt. Kad spēlētājs pieskaras bumbai, viņa rīcībā ir 3 sekundes, lai to nodotu citam komandas biedram vai lai gūtu vārtus. Tā kā spēlētāji nevar driblēt, netbola spēlētāji ir daudz vairāk atkarīgi no saviem komandas biedriem un viņu izvietojuma laukumā.

WINNING

Abos sporta veidos uzvar komanda, kas guvusi lielāku punktu skaitu. Ja pēc četrām ceturtdaļām spēle ir neizšķirta, netbolā tiek spēlēts pēkšņā nāve, kurā uzvar komanda, kas pirmā gūst punktus. Savukārt basketbolā, ja spēle ir neizšķirta, tiek spēlēts pagarinājums, kas ilgst 5 minūtes.

Mario Rīvs ir galda spēļu entuziasts un kaislīgs rakstnieks, kurš ir spēlējis kāršu un galda spēles tik ilgi, cik vien sevi atceras. Mīlestība pret spēlēm un rakstīšanu lika viņam izveidot savu emuāru, kurā viņš dalās ar savām zināšanām un pieredzi, spēlējot dažas no populārākajām spēlēm visā pasaulē.Mario emuārs piedāvā visaptverošus noteikumus un viegli saprotamas instrukcijas tādām spēlēm kā pokers, bridžs, šahs un daudz ko citu. Viņš aizrautīgi cenšas palīdzēt saviem lasītājiem apgūt un izbaudīt šīs spēles, vienlaikus daloties arī ar padomiem un stratēģijām, lai palīdzētu viņiem uzlabot spēli.Papildus savam emuāram Mario ir programmatūras inženieris un brīvajā laikā labprāt spēlē galda spēles kopā ar ģimeni un draugiem. Viņš uzskata, ka spēles ir ne tikai izklaides avots, bet arī palīdz attīstīt kognitīvās prasmes, problēmu risināšanas spējas un sociālo mijiedarbību.Izmantojot savu emuāru, Mario mērķis ir veicināt galda spēļu un kāršu spēļu kultūru un mudināt cilvēkus sanākt kopā un spēlēt tās, lai atpūstos, izklaidētos un saglabātu garīgo formu.