Kriketas žaidžiamas daugelyje pasaulio šalių ir yra populiarus tokiose šalyse kaip Anglija, Pietų Azija, Australija ir Afrika.

Kita vertus, beisbolas yra mažiau populiarus tarptautiniu mastu, tačiau profesionaliai žaidžiamas Jungtinėse Valstijose, Japonijoje ir Kuboje.

Nors žaidimai atrodo labai panašūs, tarp šių sporto šakų yra keletas esminių skirtumų, kurie jas išskiria. Apžvelkime šių dviejų lazdų sporto šakų skirtumus!

Abiejose sporto šakose naudojamas kamuolys su kamštine šerdimi, apvyniotas siūlu arba virvele su odiniu apvalkalu. Tačiau jie skiriasi ir spalva, ir dydžiu.

Kriketo kamuoliukai dažniausiai yra raudoni, sveria apie 5,5 uncijos ir yra maždaug 8,8 colio skersmens. Beisbolo kamuoliukai yra balti su raudonomis siūlėmis per visą dangą, sveria apie 5 uncijas ir yra 9,2 colio skersmens.

Taip pat žr: DAUGIAU PASIRINKTŲ JARDŲ SUPERBAULE IR KITI SUPERBAUELIO REKORDAI - Žaidimo taisyklės

BAT

Kriketo ir beisbolo lazdos atrodo visiškai skirtingai.

Kriketų lazdos yra plokščio paviršiaus ir maždaug 38 colių ilgio su 12 colių ilgio rankena.

Beisbolo lazdos yra maždaug 34 colių ilgio su 10-12 colių ilgio rankena. Lazda yra ne plokščia, o cilindro formos.

ŽAIDĖJAI

Kriketo komandą sudaro 11 pagrindinių žaidėjų, o beisbolo komandą - tik 9.

Kriketas - tai šios aikštės pozicijos:

• Bowler
  • Wicketkeeper
  • Lauko žaidėjai

Lauko žaidėjai yra linkę keisti savo pozicijas aikštėje ir nėra nustatytų taisyklių, kur lauko žaidėjai turėtų stovėti.

LAUKAS

Beisbolas ir kriketas labai skiriasi pagal aikštės formą.

Kriketo aikštelės forma yra ovali. Aikštelės centre yra lauko juosta, o kiekvienoje jos pusėje - vartai. Kriketo aikštelių skersmuo svyruoja nuo 447 iki 492 pėdų.

Beisbolo aikštelės yra trikampio formos, su rombo formos smėlio aikštele ir žolės aikštele, besiribojančia su aikštele. Aikštelėje yra keturios bazės: namų aikštelė, 1-oji bazė, 2-oji bazė ir 3-ioji bazė. Beisbolo aikštelėse taip pat yra šiek tiek paaukštinta aikštelės centre esanti aikštelė padavėjui. Beisbolo aikštelių skersmuo svyruoja nuo 325 pėdų iki 400 pėdų.

GAMEPLAY

Kai kurie kriketo ir beisbolo žaidimo aspektai yra gana panašūs, tačiau apskritai tai labai skirtingi žaidimai.

TĘSTINUMAS

Kriketas ir beisbolas panašūs tuo, kad nė viename iš šių žaidimų nenustatytas laiko limitas ir abu žaidimai susideda iš įvarčių.

Taip pat žr: SEQUENCE Taisyklės - Išmokite žaisti SEQUENCE su Gamerules.com

Beisbolo rungtynės trunka 9 rungtynių kėlinius, kiekvieno kėlinio pradžia ir pabaiga. Per kiekvieną kėlinio pusę viena komanda stengiasi pelnyti kuo daugiau taškų, kol besiginanti komanda nepadarė 3 outų.

Kriketo rungtynėse būna tik 2 įvarčiai. Per kiekvieną įvartį leidžiama mušti visai komandai, o įvartis baigiasi, kai aikštės komanda išmuša 10 iš 11 žaidėjų arba pasiekiamas iš anksto nustatytas įvarčių skaičius.

Beisbolo rungtynės vidutiniškai trunka 3 valandas, o kriketo rungtynės - 7,5 valandos.

BATTING

Beisbolo žaidime batsiuviai turi tris bandymus pataikyti į kamuoliuką. Jie iškrenta, jei tris kartus smūgiuoja ir praleidžia kamuoliuką bei tris kartus nepataiko į smūgį. Tačiau batsiuviai turi daugiau bandymų, jei padavėjas išmeta kamuoliuką už aikštelės ribų. Kamuoliukas turi skrieti į priekį ir nusileisti tarp dviejų užribio linijų; priešingu atveju kamuoliukas yra užribis ir batsiuvys turi bandyti dar kartą.

Krikrete batsmenams leidžiama daug daugiau bandymų pataikyti į kamuolį. Batsmenai iš esmės toliau muša kamuolį tol, kol yra atšaukiami. Bet kuriuo metu aikštelėje yra du batsmenai, kurie toliau bėga pirmyn ir atgal tarp dviejų vartų, kad pelnytų taškus, kol yra atšaukiami.

OUT

Beisbolo žaidime galite būti pašalintas dėl šių priežasčių:

• Per jūsų atmušimą teisėjas paskelbia 3 smūgius.
  • Pataikėte į kamuolį, kurį sugavo aikštės žaidėjas.
  • Lauko žaidėjas pažymi kamuolį prieš jums pasiekiant bazę.
  • "Force out" metu lauko žaidėjas su kamuoliu stovi ant bazės, į kurią bėgate.

Čia pateikiami būdai, kaip kriketas gali būti iššaukiamas:

• Lauko žaidėjas pagauna jūsų smūgiuotą kamuolį.
  • Mišių metikas per jūsų lazdą mušė per jūsų lazdą.
  • Savo kūno dalimi trukdote kamuoliukui pataikyti į vartų aikštelę.
  • Lauko žaidėjas nuverčia jūsų vartus prieš jums juos pasiekiant

SKORINGAS

Yra du būdai pelnyti taškus krikšte. Galite pelnyti taškus bėgdami per visą aikštelės ilgį ir saugiai, neatsitraukę nuo aikštelės, pasiekti kitą vartų aikštelę. Kitas būdas pelnyti taškus - smūgiuoti kamuoliuką už ribos. Pataikius kamuoliuką už ribos komanda gauna 6 taškus, o pataikius kamuoliuką taip, kad jis ritasi už ribos, komanda gauna 4 taškus.

Beisbolo žaidime bėgimo taškai pelnomi bėgant aplink visas keturias bazes ir pasiekus namų aikštelę be pašalinimo iš aikštelės. Namų rungtis yra tada, kai bėgikas smūgiuoja kamuoliuką už lauko tvoros. Kai tai įvyksta, visi bėgikai, įskaitant bėgiką, pelno tašką.

WINNING

Beisbolo rungtynės niekada nesibaigia lygiosiomis, jei 9-ojo kėlinio pabaigoje nėra nugalėtojo, komandos žaidžia papildomus kėlinius, kol viena iš komandų iškovoja pergalę.

Kriketo rungtynės labai retai baigiasi lygiosiomis, tačiau tai įmanoma. 2-ojo kėlinio pabaigoje laimi komanda, surinkusi daugiau taškų.

Mario Reevesas yra stalo žaidimų entuziastas ir aistringas rašytojas, žaidžiantis kortų ir stalo žaidimus tiek, kiek save prisimena. Meilė žaidimams ir rašymui paskatino jį sukurti savo tinklaraštį, kuriame jis dalijasi žiniomis ir patirtimi žaidžiant kai kuriuos populiariausius žaidimus visame pasaulyje.Mario tinklaraštyje pateikiamos išsamios taisyklės ir lengvai suprantamos instrukcijos tokiems žaidimams kaip pokeris, bridžas, šachmatai ir daugelis kitų. Jis aistringai padeda savo skaitytojams išmokti ir mėgautis šiais žaidimais, taip pat dalijasi patarimais ir strategijomis, kurios padėtų jiems pagerinti savo žaidimą.Be savo tinklaraščio, Mario yra programinės įrangos inžinierius ir laisvalaikiu mėgsta žaisti stalo žaidimus su šeima ir draugais. Jis tiki, kad žaidimai yra ne tik pramogų šaltinis, bet ir padeda ugdyti pažintinius įgūdžius, problemų sprendimo gebėjimus ir socialinę sąveiką.Savo tinklaraštyje Mario siekia propaguoti stalo žaidimų ir kortų žaidimų kultūrą ir paskatinti žmones burtis ir žaisti, kad atsipalaiduotų, pasilinksmintų ir išliktų protiškai tinkamas.