Kõige rohkem PASSING YARDS SUPERBOWL'is JA MUUD SUPER BOWL'I REKORDID - Mängureeglid

Mario Reeves

Sisukord

"NFL on mängijate liiga" on midagi, mida olete võib-olla kuulnud ekspertidelt öelda, kui olete viimastel aastatel vähegi aega National Football League'i jälginud.

Erinevalt varasemast rõhuasetusest palli jooksmisele või kaitsele on tänapäeva NFL-i meeskonnad harva edukad ilma tugeva "frantsiisikvartalisti", kelle ümber meeskond üles ehitada.

Mis teeb tugeva quarterbacki? Suurepärane söötmise statistika. Mis teeb tippquarterbacki? See, kes suudab viia oma meeskonna Super Bowlile. Ja mis teeb quarterbacki üheks mängu suurimaks? Esinemine oma tipptasemel kõige suuremal laval - Super Bowlil.

Millised quarterbackid on siis kõige suuremad? Kui vaadata, kellel on kõige rohkem söödujaarte Super Bowlis, kõige rohkem Super Bowli võite ja muid QB-raskeid rekordeid, siis saame selge ülevaate!

KÕIGE ROHKEM JAARTE SUPERKARIKAS

Super Bowl'i 10 parima sööduaja hulka kuuluvad mõned Ameerika jalgpalli legendaarsemad nimed, sooritused ja tagasitulekud. Ometi on üllatav, et märkimisväärne osa neist sooritustest ei olnud siiski piisav selleks, et kõnealused mängijad saaksid kätte Vince Lombardi Super Bowl'i trofee.

10. DOUG WILLIAMS: 340 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL XXII WASHINGTON REDSKINS VS. DENVER BRONCOS

Alustame meie tagasiloendamist 1988. aasta jaanuaris, kui quarterbacki esitus oli mitmel põhjusel oluline.

Redskins oli pärast esimest veerandit Denver Broncosele kaotusseisus 10-0. Teises veerandis viskasid nad 35 vastuseta punkti, kui Doug Williamsist sai esimene mängija, kes viskas Super Bowl'is ühes veerandis neli touchdown-passi. See ja Williamsi 340 jaardi - tollane rekord - panid Washingtoni 42-10 võidule punkti.

Williamsist sai esimene afroameeriklasest quarterback, kes alustas ja võitis Super Bowli, kus ta nimetati õigustatult MVP-ks.

9. TOM BRADY: 354 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL XXXVIII NEW ENGLAND PATRIOTS VS. CAROLINA PANTHERS

Pole üllatus, et Tom Brady on selles nimekirjas! Kaks aastat pärast frantsiisi esimest Super Bowli, kui New England Patriots alistas Houstonis Carolina Panthersi, oli Tom Brady-Bill Belichicki duubelmeeskond jõudsalt teel dünastia loomiseks.

Brady ehitas kindlaid drive'e, mis kõik lõppesid lühikeste touchdown'i jooksude ja söötudega, enne kui ta Adam Vinatieri väravaga mängu 32-29 võitis. See oli Brady teine Super Bowlivõistlus seitsmest kokku!

8. JOE MONTANA: 357 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL XXIII SAN FRANCISCO 49ERS VS. CINCINNATI BENGALS

Doug Williamsi rekord kestis vaid kaksteist kuud. 1989. aastal, Super Bowl XXIII mängus, viskas Joe Montana palli 17 jaardi kaugemale, kui San Francisco 49ers alistas Miamis Cincinnati Bengalsi 20-16.

49ers jäi küll touchdowniga taha, kuid tegi viimasel veerandil legendaarse võiduajamise. Kolmandas oma neljast Super Bowlist ei visanud Montana touchdown-passi enne viimast veerandit, kui ta kõigepealt MVP Jerry Rice'iga ja seejärel John Tayloriga 34 sekundit enne lõppu mängu võitis.

7. DONOVAN MCNABB: 357 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL XXXIX PHILADELPHIA EAGLES VS. NEW ENGLAND PATRIOTS

2005. aastal oma ainukesel Super Bowlil osaledes saavutas Donovan McNabb Joe Montana 357 söötmisjaardi. 357 jaardist ei piisanud Donovan McNabbile aga Super Bowli sõrmuse saamiseks, sest ta ja Philadelphia Eagles kaotasid 24-21 Tom Brady New England Patriotsile.

McNabb näis olevat oma kolmanda touchdown-passiga Philly mängu tagasi toonud, kuid drive, mis neid sinna viis, oli võtnud liiga palju aega. Kui McNabb oleks kiirustanud, oleks ta võinud olla Super Bowli võitja ja võib-olla ka kõrgemal selles nimekirjas!

6. KURT WARNER: 365 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL XXXVI ST. LOUIS RAMS VS. NEW ENGLAND PATRIOTS

2002. aastal, kolm aastat enne Eaglesi, läbis teine meeskond New England Patriotsi kaitse, kuid ei saanud siiski midagi. Pidage meeles, et see oli hooaeg, mil Tom Brady hakkas säravalt paistma kui kogu NFL-i tippmängija.

Kurt Warner kogus 365 söötmisjaardi St. Louis Rams'ile, kes oli favoriidiks tõusva Patriots'i vastu, kuid jäi alla 10 minutiga 17:3 taha. Warner jooksis ise touchdown'i ja andis Ricky Proehl'ile söödu, et poolteist minutit enne mängu lõppu viigistada. Ent seitse sekundit enne lõppu suutis Adam Vinatieri lüüa 48-jaardise värava, millega esimene Super Bowl pitsitati.New Englandile, Bradyle ja Belichickile tulemusega 20-17.

5. NICK FOLES: 373 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL LII PHILADELPHIA EAGLES VS. NEW ENGLAND PATRIOTS

Mängus, mida mäletatakse kõige paremini kui "Philly Special", said Philadelphia Eagles'id kättemaksu New England Patriots'ile kolmteist aastat pärast seda, kui nad McNabbi kui QB-ga neile kaotasid.

Nick Foles, teise Eaglesi koosseisus mängiv varukvarter, oli ebatõenäoline kangelane, kui ta tuli meeskonda vigastatud Carson Wentzi asemele. Ta juhatas Eaglesi läbi playoffide, juhtis Super Bowlil 373 söötjaardi, kolme söötmise touchdowniga, kuulsa enda touchdowniga ja sai 41-33 võiduga MVP auhinna!

4. KURT WARNER: 377 SÖÖTMISE JAARDI MÄNGUS SUPER BOWL XLIII ARIZONA CARDINALS VS. PITTSBURGH STEELERS

Kurt Warneri karjäär oli nii ainulaadne, et ei ole liiga üllatav, et ta on ainus mängija, kes on selles top 10 nimekirjas kaks korda kaotanud.

Arizona Cardinals šokeeris kõiki, jõudes 2009. aasta play-off'i ja Super Bowl'i, mida juhtis 37-aastane Warner, kes viskas 377 jaardi, mis oli tollal teine kõrgeim tulemus (sellest lähemalt varsti). Nagu seitse aastat varem Ramsiga, tõi Warner viimasel veerandil end tagasi ja Cardinals läks 23-20 juhtima, kuid Steelers tegi viimasel minutil mängu võitva touchdowni.

Warneri kahjuks jääb see mäng kõige paremini meelde ühe tema sooritatud vaheltvõtmise tõttu, mille James Harrison võttis esimese poolaja lõpus 100 jaardi kaugusele, et skoorida.

3. KURT WARNER: 414 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL XXXIV ST. LOUIS RAMS VS. TENNESSEE TITANS

Warneri 2009. aasta 377 oli toona parem ainult tema 414 St. Louis Rams'ile 2000. aastal Tennessee Titans'i vastu ühes Super Bowlis, mille ta võitis tulemusega 23:16.

Warner ei saanud lepingut Green Bay Packersiga ning mängis Arena Football League'is ja NFL Europe'is, enne kui ta 1998. aastal Ramsis võimaluse sai.

"Greatest Show on Turf" rünnakut juhtides sai Warnerist esimene mängija, kes ületas 400 jaardi piiri Super Bowl'is, mis pitsitati 73 jaardi pikkuse võidupassiga Isaac Bruce'ile viimasel minutil.

2. TOM BRADY: 466 SÖÖTMISJAARDI SUPERKARIKAS LI NEW ENGLAND PATRIOTS VS. ATLANTA FALCONS

Üks suurimaid tagasitulekuid spordiajaloos, rääkimata NFL-i mängust, Tom Brady Patriots oli 2017. aastal kolmanda veerandi keskel Atlanta Falconsile 28:3 kaotusseisus.

Oma seitsmendas Super Bowlis andis Brady Super Bowli rekordilised 43 söötu ja purustas Warneri rekordi üle 50 jaardi, kui Pats mängis 28-28, enne kui võitis mängu pikemal ajal, kindlustades endale viienda tiitli kõige dramaatilisemates tingimustes.

1. TOM BRADY: 505 SÖÖTMISJAARDI SUPER BOWL LII NEW ENGLAND PATRIOTS VS. PHILADELPHIA EAGLES

Loomulikult, kellegi üllatuseks, võtab Tom Brady esikoha kui ainus quarterback, kes on kunagi visanud üle 500 jaardi playoff-mängus, rääkimata Super Bowlist!

Mis ehk tekitab kulmu, on see, et tema rekordiline esitus, vaid aasta pärast tagasitulekut Falcons'i vastu, tuli, kui ta oli kaotav pool .

Brady viskas Eaglesi vastu kõikehõlmavad 505 jaardi, mis on mitte ainult Super Bowli, vaid kogu hooajajärgse ajaloo kõige rohkem. Sellest siiski ei piisanud, sest Nick Foles innustas Philadelphiat 41-33 võidule legendaarses mängus, kus kokku 878 jaardi jagu söötu!

613 jaardi kokkuvõttes oli Patriots samuti Super Bowli rekord, nagu ka 33 punkti kaotanud meeskonnale. On üsna hämmastav, et nad ei võitnud mängu; pole ime, et seda nimetati "Philly Special"!

KÕIGE ROHKEM SÖÖTNUD TOUCHDOWN'EID SUPERKARIKAS

Vaid kuus korda ajaloos on üks meeskond Super Bowl'is kirja saanud rohkem kui kolm söötu! Siin on meeskonnad, kes said Super Bowl'i pühapäeval oma ühendused korda.

1. SAN FRANCISCO 49ERS: 6 SÖÖDU TOUCHDOWNI SUPER BOWL XXIX'IS

49ers elas 1995. aastal oma nime vääriliselt, kui nad Super Bowl XXIX mängus võitsid oma kalifornialasi, San Diego Chargersi 49-26. Steve Young tõestas, et Niners saab ka ilma oma kangelase Joe Montanata enam kui hästi hakkama, visates kuus touchdown-söötu domineerivas rünnakulises esituses.

Vaata ka: DIRTY NASTY FILTHY HEARTS mängureeglid - Kuidas mängida DIRTY NASTY FILTHY HEARTS mängu - Kuidas mängida DIRTY NASTY FILTHY HEARTS mängu

2. SAN FRANCISCO 49ERS: 5 SÖÖDU TOUCHDOWNI SUPER BOWL XXIV'IS

Nad armastavad Super Bowl'is kõrge punktisummaga võitu San Franciscos! Enne kui Steve Young 1995. aastal Joe Montana rekordit ületas, hoidis Montana 1990. aasta 49ers rekordit, kui ta New Orleansis Denver Broncos'i 55-10 alistas. Oma neljanda Lombardi trofee võitnud Montana viskas esimesed viis 49ersi TD-d, enne kui nad lõpetasid suure võidu paari jooksutühja touchdowniga.

(VIIK) 3. NEW ENGLAND PATRIOTS: 4 SÖÖDU TOUCHDOWNI SUPER BOWL XLIX'IS

Tom Brady parim söödu touchdownide arv Super Bowlis oli tema ja New England Patriotsi neljas triumf, 2015. aastal Seattle Seahawksi vastu. 2015. aastal tulid kõik Patriotsi 28 punkti tänu Brady touchdown-passidele, millest kaks tulid neljandal veerandajal, et võtta 28-24 võit.

(VIIK) 3. DALLAS COWBOYS: 4 SÖÖTU SUPER BOWL XXVII'S

Super Bowli ajaloo kõrgeima ja kolmanda kõrgeima skoori jagavad San Francisco ja Dallas Cowboys, kes 1993. aastal võitis Buffalo Bills'i 52-17. Sel õhtul Pasadenas viskas Cowboys seitse touchdown'i, millest neli tuli Troy Aikmani käest, kui "Ameerika meeskond" võitis oma kolmanda tiitli.

(VIIK) 3. WASHINGTON REDSKINS: 4 SÖÖTU SUPER BOWL XXII'S.

Me oleme juba kuulnud Doug Williamsi saavutustest selles mängus, kui Redskins - nüüd juba Commanders - võitis Denver Broncos'i 42-10. Nelja söötmise touchdowni saamine Super Bowlis on suur saavutus, kuid nende kõigi saamine ühe veerandaja jooksul ei pruugi kunagi võrdsustuda.

(VIIK) 3. PITTSBURGH STEELERS: 4 SÖÖTU SUPER BOWLIS

Terry Bradshaw ei saanud MVP auhinda oma kahe esimese Super Bowli võidu puhul, kuid kolmanda (ja neljanda) korra oli kuulsuste saali Steeleril õnne. 1979. aastal alistas Pittsburgh põnevusmatšis Dallas Cowboys 35-31, kui Bradshaw'st sai esimene mängija, kes on Super Bowlis andnud neli touchdown-söötu.

KÕIGE ROHKEM SUPERBOWLI VÕITE SAANUD QUARTERBACKID

Ühe Super Bowli võitmine on piisavalt raske, kuid selle 57-aastase ajaloo jooksul on 12 quarterbacki juhtinud oma meeskonna mitmel korral võidule. Nii et uurime, kes need on!

1. TOM BRADY: 7

Veel üks quarterbacki nimekiri, veel üks esikoht Tom Bradyle! Aastatel 2000-2022 kestnud karjääri jooksul jõudis Brady kümme korda Super Bowlile, võitis seitse ja nimetati viiel korral MVP-ks. Kuuel korral võitis ta New England Patriotsiga, enne kui 43-aastasena Tampa Bay Buccaneersiga üllatuslikult seitsmendat korda.

(VIIK) 2. JOE MONTANA: 4

San Francisco 49ersi "Joe Cool" peeti enne Brady rekordite purustamist ajaloo suurimaks quarterbackiks. 1979-1994 kestnud karjääri jooksul võitis Montana lihtsalt neli Super Bowli, kuid erinevalt Bradyst ei kaotanud ta ühtegi. Tema esimene tuli Super Bowl XVI pärast 1981. aasta hooaega, viimane 1990. aastal Super Bowl XXIV - 55-10 võitis Denver Broncos'i.

(VIIK) 2. TERRY BRADSHAW: 4

Kui Montana domineeris 1980. aastatel, siis 1970. aastad kuulusid Terry Bradshaw'le ja Pittsburgh Steelersile. 14-aastase karjääri jooksul Pittsburghis aastatel 1970-1983 viis Bradshaw nad Super Bowli IX, X, XIII ja XIV võiduni ning sarnaselt Montanale ei olnud ta suures mängus kunagi kaotajaks.

4. TROY AIKMAN: 3

Montana ajastu andis teed Troy Aikmanile, kelle 12 hooaja pikkune karjäär aastatel 1989-2000 kulus eranditult Dallas Cowboysis. Võitnud Buffalo Billsi Super Bowli XXVII ja XXVIII - millest esimeses nimetati ta MVP-ks, enne kui kaks aastat hiljem Pittsburgh Steelersi vastu lisandus number kolm.

5. KAHEKSA MÄNGIJAT: 2

Kaheksa teist quarterbacki on võitnud rohkem kui ühe Vince Lombardi trofee, sealhulgas Lombardi enda quarterback Bart Starr, kes võitis kaks esimest Super Bowli koos Green Bay Packersiga. Vendadel Peyton ja Eli Manningil on kummalgi kaks, samuti sellised legendaarsed nimed nagu John Elway, Ben Roethlisberger, Jim Plunkett, Bob Griese ja Roger Staubach.

QB # SUPERBOWL VÕITIS VÕIDETUD AASTAD
Tom Brady 7 2002, 2004, 2005, 2015, 2017, 2019, 2021
Joe Montana 4 1982, 1985, 1989, 1990
Terry Bradshaw 4 1975, 1976, 1979, 1980
Troy Aikman 3 1993, 1994, 1996

KÕIGE ROHKEM KARJÄÄRISÖÖDUD JAARTE JALGPALLI QB JAOKS

Siin on 10 kõige suurema karjääriga veerandmängijat, kes on kõige rohkem jahte andnud. 10st esikohast vaid üks ei mänginud sel sajandil, mistõttu on lihtne näha, kuidas viimasel ajal on söötmine muutunud domineerivamaks kui jooksmine.

1. Tom Brady - 90,523 - (2000-2022)

2. Drew Brees - 80,358 - (2001-2020)

3. Peyton Manning - 71,940 - (1998-2015)

4. Brett Favre - 71,838 - (1991-2010)

5. Ben Roethlisberger - 64,088 - (2004-2021)

6. Philip Rivers - 63,440 - (2004-2020)

Vaata ka: LORDS OF WATERDEEPi mängureeglid - Kuidas mängida LORDS OF WATERDEEPi mängureegleid

7. Matt Ryan - 62,792 - (2008-)

8. Dan Marino - 61,361 - (1983-1999)

9. Aaron Rodgers - 59,055 - (2005-)

10. Eli Manning - 57,023 - (2004-2019)

KKK

MIS VAHE ON PASSIMISE JA VASTUVÕTU JAARDI VAHEL?

Passijaardid antakse mängijale, kes viskab palli (tavaliselt quarterback), ja vastuvõtjaardid antakse mängijale, kes püüab palli.

Kui mäng algab 20 jaardi joonelt ja quarterback viskab palli wide receiver'ile, kes seejärel 5 jaardi joonel takeldatakse, siis saab quarterback 15 passingu jaardi ja vastuvõtja 15 vastuvõtu jaardi, olenemata sellest, kui kaugele tegelikult visati.

Söötude jahtide ja jooksude jahtide kombinatsioon annab meeskonna kogurünnaku, samas kui vastuvõtu jahtide arv on seotud üksiku mängijaga.

MILLINE OLI PIKIM JALGPALLI SÖÖTMISKATSE?

NFL-i pikim söötmiskatse kuulub Baker Mayfieldile, tollal Cleveland Brownsist, kes 2020. aastal Baltimore Ravensi vastu sooritas 70,5 Hail Mary'd. Tema kahjuks jäi katse mittetäielikuks.

NFL-is on olnud 13 edukat 99-jaardist söötu, millest viimast tegi Eli Manning New York Giantsis New York Jetsi vastu 2011. aastal, kuid tegelik sööt Victor Cruzile oli veidi üle 10 jaardi, enne kui Cruz tõrjetest mööda pääses ja skooris.

Mario Reeves on lauamängude entusiast ja kirglik kirjanik, kes on kaardi- ja lauamänge mänginud nii kaua, kui end mäletab. Armastus mängude ja kirjutamise vastu pani ta looma oma ajaveebi, kus ta jagab oma teadmisi ja kogemusi maailma populaarseimate mängude mängimise kohta.Mario ajaveeb pakub põhjalikke reegleid ja kergesti mõistetavaid juhiseid selliste mängude jaoks nagu pokker, bridž, male ja palju muud. Ta soovib kirglikult aidata oma lugejatel neid mänge õppida ja nautida, jagades samal ajal näpunäiteid ja strateegiaid, mis aitavad neil oma mängu parandada.Peale ajaveebi on Mario tarkvarainsener ning naudib vabal ajal pere ja sõpradega lauamänge mängimist. Ta usub, et mängud ei ole ainult meelelahutuse allikas, vaid aitavad arendada ka kognitiivseid oskusi, probleemide lahendamise võimeid ja sotsiaalset suhtlust.Mario eesmärk on oma ajaveebi kaudu edendada lauamängude ja kaardimängude kultuuri ning julgustada inimesi kokku tulema ja neid mängima, et lõõgastuda, lõbutseda ja vaimselt vormis olla.